Gemeente Aalten laagste woonlasten in NL

Dat was begin april de kop in de De Gelderlander en stond prominent op teletekst. Want de gemeente Aalten is niet alleen de laagste van Gelderland maar van heel Nederland. Dat we dat zijn, is best iets om trots op te zijn. We doen het fantastisch met afvalscheiding en we kijken goed naar de uitgaven in onze gemeente, zodat de OZB niet te hoog wordt. Het is natuurlijk geen doel op zich, maar het is toch mooi dat u als inwoner van onze gemeente 200 tot 240 Euro minder kwijt bent aan gemeentelijke belastingen dan bijvoorbeeld in Oude IJsselstreek of Winterswijk, terwijl de voorzieningen zoals de wegen, gebouwen, sportparken, het buitengebied en de centra prima op orde zijn en we daarnaast ook een sociaal beleid voeren. Een gedegen financieel beleid past bij het CDA , bij dit college maar zeker ook bij mij als wethouder Financiën. Het zal de komende tijd niet makkelijk worden, maar we zullen er alles aan doen om de uitgaven in de hand te houden, zodat we de komende jaren nog steeds tot de laagste behoren.

Ted Kok, wethouder.